Zavřít
Vstoupit Následujte nás

3S.cz

Studie

Ochrana proti Ransomware - Veeam Cloud Tier v10 a Hitachi Objektové úložiště

18.04.2020 13:48 | Studie

V současnosti jsme svědky častých útoků Ransomware. Ransomware je sofistikovaný program vytvořený podvodníky s dobrými znalostmi počítačového programování. Nákazy se mohou šířit prostřednictvím zavirované přílohy emailu, webového prohlížeče či návštěvou webu, který je tímto typem malware infikován. V okamžiku, kdy se mu podaří získat přístup do počítačové sítě, zašifruje data všude, kde mu byl umožněn přístup. Obnova bývá většinou nemožná a ani zaplacení "výkupného" není zpravidla cestou k obnově dat.

Monitoring Objektových úložišť - Object Storage Analysis (OSA)

15.03.2020 18:28 | Studie

Objektově orientovaná úložiště jsou moderním trendem, který je odpovědí na limity, které v sobě nesou konzervativní přístupy typu sdílení CIFS/NFS. Množství nestrukturovaných dat stoupá a změna chápání dat z kontektu "soubor" na kontext "objekt" je cestou ke zvládnutí situace. V objektově orientovaném úložišti je objekt elementární “struktura”, která představuje samotný soubor rozšířený o ekosystém metadat.

Objektové úložiště? Vítejte ve době cloudové!

12.03.2020 10:41 | Studie

Od počátku věků do roku 2003 vygenerovalo lidstvo 5 Exabyte dat. V současnosti vzniká 5 Exabyte každé dva dny. Objektové úložiště je řešením umožňujícím udržet pod kontrolou příval nestrukturovaných dat. Jeho podstata umožňuje dát datům mobilitu včetně cloud řešení.

Trh s úložišti netrpělivě očekává příchod nových diskových polí na bázi NVMe!

01.10.2019 09:43 | Studie

NVMe je speciální protokol umožňující využít rychlosti SSD, paralelismu a nižší latence. Jsou však výrobci diskových polí na NVMe připraveni?

S3 Cloud Objektové úložiště

11.09.2019 20:13 | Studie

Společnost 3S.cz představila Objektově orientované Cloudové úložiště dat na platformě Hitachi Content Platform. Úložiště je postaveno dle standardů S3 REST API, což zjednodušuje integraci se stávajícími aplikacemi, přímou podporu pro sdílení ve Windows a také integraci s většinou zálohovacích řešení.