Zavřít
Vstoupit Následujte nás

3S.cz

Odborná sekce

Veeam mění licenční politiku

01.03.2022, 14:34

Počínaje 1. červencem 2022 již společnost Veeam nebude prodávat licence na soket novým ani stávajícím zákazníkům pro Veeam Backup & Replication, Veeam Availability Suite a Veeam ONE.

 

Co se mění?

Po Výše uvedeném datu můžete nadále používat stávající licence a obnovovat jejich podporu, ale nemůžete již nakupovat nové licence typu per-socket.

Společnost 3S.cz jako silver partner společnosti Veeam je přípravena Vám pomoci učinit nejlepší rozhodnutí pro vaši organizaci při migraci na nový typ licencování VUL.

Co je to VUL Licence?

Univerzální licence Veeam (VUL) je flexibilní předplacená licence „na úlohu“ chránící všechny úlohy onsite a v hybridních i multicloudových prostředí. Jako první v oboru je licence VUL přenosná a přenositelná mezi úlohami. Je tedy připravená na budoucnost. Licenci lze snadno přesouvat z fyzického prostředí do virtuálního a multicloudového. Windows, Linux, úložiště NAS,
VMware, AWS, Azure a další.

Licence VUL poskytuje organizacím skutečně přenosné licenční řešení, které umožňuje využívat fond přenosných licencí téměř pro
jakoukoli úlohu na platformě Veeam. S licencí VUL nyní uživatelé Veeam mohou zakoupit balíček licencípro libovolnou úlohu v libovolném umístění.

Pomocí licence VUL můžete chránit následující:

 • Virtuální počítače
 • Fyzické servery a pracovní stanice
 • Úlohy s nativní podporou cloudu
 • Podnikové aplikace
 • Nástroje Veeam Explorer™
 • Sdílené soubory NAS
 • A mnohem více!

 

 

Důvody, které vedly Veeam k této změně:

1. Přenositelnost

Licence VUL podporuje více produktů! Můžete licencovat více produktů a funkcí v libovolném prostředí. Licencujte, co chcete, a přesouvejte licence podle potřeby. Licence VUL umožňuje chránit několik typů úloh pomocí jednoho typu licence. Patří
mezi ně:

 • Virtuální prostředí: Hypervisory VMware vSphere, Microsoft Hyper-V a Nutanix AHV
 • Fyzická prostředí: Nástroje Veeam Agent for Microsoft Windows, Linux, MacOS, AIX a Solaris
 • Nativní v cloudu: Chraňte cloudy AWS EC2, RDS a další, virtuální počítače Microsoft Azure a úlohy Google Cloud
 • Podnikové aplikace: Veeam Plug-in for SAP HANA a Oracle RMAN
 • Sdílené soubory: Sdílené soubory v úložišti připojeném k síti (NAS)
 • Zálohování do objektového úložiště: S možnostmi AWS, Azure, GCP a kompatibilními se službou S3 včetně neměnného archivního úložiště odolného proti ransomwaru
 • Zálohování do objektového úložiště s funkcionalitou Garantovaného Archivního Úložiště na území ČR: Řešení provozované společností 3S.cz na páteřní sítí ČR využívající technologii Hitachi HCP
2. Svoboda volby

Rozšiřte úlohy do cloudu s jistotou, že budou chráněny stejným způsobem a za stejnou cenu jako úlohy onsite, to vše bez poplatků za cloud nebo nutnosti pořizovat další nebo jedinečné licence. Je to tak, ŽÁDNÁ DAŇ ZACLOUD! Chraňte všechny úlohy, v cloudu i onsite, pomocí jedné licence.

Přesun do cloud. Přesun zpět do prostředí onsite. Rozšiřování a růst. Pohyby a přesuny. Licence VUL jsou vám k dispozici všude, kam vás životní cyklus prostředí zavane! Chraňte všechny úlohy, které uznáte za vhodné. S licencí VUL můžete začít v malém a rozšiřovat se podle měnících se potřeb. Nejste si jisti, jak to funguje v různých prostředích? Zvažujete přesun do cloudu, ale zatím nejste úplně připraveni? To jsou perfektní důvody, proč je licence VUL díky své přenositelnosti to pravé pro všechny rostoucí moderní organizace.

3. Zjednodušená (a centralizovaná) správa

Jeden typ licence umožňuje přenosnost, ale také výrazně usnadňuje správu licencí. Vyšlapává cestičku centrálně spravovanému prostředí pro předplacené i trvalé licence. Centrální správa představuje revoluční změnu pro ty, kteří potřebují jednotný přehled o všech licencích v jednom kombinovaném a centrálně spravovaném prostředí.

Navíc nutnost práce s menším počtem licencí znamená méně smluv a méně rozdílných dat expirace. Licence VUL poskytuje licenci pro více typů úloh – virtuálních, fyzických i cloudových. To znamená, že zvládnete udělat více s jedním flexibilním typem licence.